LOGOWANIE

            

Uroczysta akademia z okazji Dnia Papieskiego

We wtorek 16 października 2018 r.  w Technikum nr 8 przy CKZiU nr 1 w Przemyślu odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Papieskiego. Młodzież w montażu słowno muzycznym przypomniała postać Karola Wojtyły i jego wybór na Papieża, który miał miejsce 40 lat temu, 16 października 1978 r. W trakcie spotkania w sali gimnastycznej zostały zaprezentowane wybrane teksty z jego nauczania pasterskiego poświęcone tajemnicy ojcostwa. Zgodnie z propozycją Konferencji Episkopatu Polski, która XVIII Dzień Papieski zaleciła przeżywać pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa” młodzież wyakcentowała Ojcostwo Boga, wartość Ojczyzny, a także rolę ojca i wartość rodziny. 

Odczytane i wyśpiewane treści dały podstawę do refleksji i zadumy nad tymi, jakże ważnymi wartościami. Ksiądz katecheta zauważył zbieżność dat 100-lecia odzyskania  przez Polskę Niepodległości oraz 100-rocznicy urodzin Patrona Szkoły Księdza Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka, który podobnie jak Jan Paweł II żył miłością do Boga, Ojczyzny i ojcowizny. Nie mogło zatem zabraknąć akcentu patriotycznego podkreślającego szacunek Papieża Polaka dla polskiej ziemi i polskich tradycji. Wybrzmiało to m.in. we fragmentach kazania, jakie Jan Paweł II wygłosił w Kielcach w 1991 r. oraz wypowiedział na lotnisku Okręcie 16 czerwca 1983 r. na rozpoczęcie drugiej pielgrzymki do Ojczyzny.

W podsumowaniu młodzież usłyszała zachętę, aby pielęgnować wiarę w Boga jako kochającego Ojca, żyć miłością do Ojczyzny i szanować rodziny, oraz zgłębiać bogate nauczanie Jana Pawła II. 

 • IMG_4435
 • IMG_4436
 • IMG_4437
 • IMG_4438

Pielgrzymka na Jasną Górę 2018

6 października uczniowie klas IV Tli, IV Tme  udali się na pielgrzymkę na Jasną Górę. Celem wspólnego pielgrzymowania była modlitwa dziękczynna za naukę a także prośba o szczęśliwe zdanie egzaminów maturalnych.  Pierwszym etapem pielgrzymki było sanktuarium Bożego miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach. Następnie nawiedziliśmy kaplicę klasztorną św. s. Faustyny i jej relikwie z chwilą na osobistą adorację najświętszego sakramentu, wypisaniem próśb i intencji. Drugą częścią pobytu w Łagiewnikach było przejście do Centrum Jana Pawła II, nawiedzenie kościoła oraz kaplic w dolnej jego części i wspólna modlitwa. Na zakończenie pobytu w Krakowie udaliśmy się do centrum miasta, gdzie była możliwość zwiedzania i odpoczynku.

Po przyjeździe do Częstochowy był czas na zwiedzanie kompleksu klasztornego a następnie odprawiona została droga krzyżowa na wałach jasnogórskich, wejście na wieżę i zakup pamiątek. Następnie uczestniczyliśmy w zawiązaniu wspólnoty, odsłonięciu cudownego obrazu Matki Bożej Częstochowskiej oraz we Mszy świętej w jasnogórskiej kaplicy.

Pielgrzymkę przygotowali i prowadzili:  ks. Tadeusz Dec oraz wychowawcy i opiekunowie p. Małgorzata Łokińska i p. Ryszard Wojnar.

 • IMG_4360
 • IMG_4362
 • IMG_4389
 • IMG_4409

MAMY W CZADZIE STUDNIĘ im. Ks. Abpa Ignacego Tokarczuka

Jest już gotowa studnia im. Ks. Abpa Ignacego Tokarczuka w Afryce. Ksiądz Edward, który był odpowiedzialny za jej koordynację napisał:

„…Bardzo dziękujemy za kolejną studnię w Czadzie, ufundowaną dla mieszkańców wioski Gabou II. Budowa została ukończona 4 października 2018 roku i w niedzielę 7 października odbyło sie uroczyste jej poświecenie. Uroczystość  poprzedziła msza św. sprawowana w intencji wszystkich ofiarodawców a także w intencji św. p. Księdza Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka, którego imieniem została nazwana nowa studnia. Skupienie na mszy św. i podczas modlitwy poświęcenia było bardzo duże, ale też i ogromna radość i wdzięczność dla Was za tak cenny dla nich dar. Niech Pan Bóg Wam wynagradza bo tylko On zna prawdziwą wartość tego co czynicie…”

Dalej  zbieramy makulaturę, by pomóc p. Ryszardowi Łuczykowi i Jego Współpracownikom z Caritas o/Przeworsk w akcji „Makulatura na misje”. Wszystkich chcących pomóc zapraszamy z makulaturą do Biblioteki Szkolnej CKZiU Nr 1 w Przemyślu.

 • PA060106
 • PA060108
 • PA060114

Dzień Edukacji Narodowej

 

Z okazji Dnia Nauczyciela wszystkim nauczycielom

życzymy szczęścia i radości z wykonywanej pracy,

sukcesów zawodowych i samych wzorowych uczniów.

Niech Wam los sprzyja w tej niełatwej pracy.

 

życzy

 

Dyrekcja Centrum Kształcenia

Zawodowego i Ustawicznego Nr 1 w Przemyślu

Czytanie narodowe 2018

Partnerzy