LOGOWANIE

            

Finał konkursu " Mistrz techniki i motoryzacji"

W dniu 19 luty 2018 r odbył się finał rywalizacji uczniów klas o profilu samochodowym w konkursie wiedzy motoryzacyjnej " Mistrz techniki i motoryzacji". Celem zmagań przyszłych mechaników była popularyzacja wiedzy z zakresu motoryzacji i doskonalenia własnego warsztatu pracy. Po części teoretycznej wyłoniono 6 najlepszych uczniów, którzy przystąpili do części praktycznej konkursu. 

W wyniku rywalizacji trzy pierwsze miejsca zajęli;

 

I miejsce Kacper Korniak

II miejsce Michał Bachurski

III miejsce Adam Lechowicz

Gratulujemy zwycięzcom, życząc jednocześnie dalszych sukcesów i rozwoju osobistego.

 • 20180220_080648
 • 20180220_082826
 • 20180220_083002
 • 20180220_084243

Kółko motoryzacyjne - zmieniona formuła

Po wakacyjnej przerwie kółko motoryzacyjne przy naszej szkole ponownie działa. W obecnym roku szkolnym zmieniona została formuła, obecnie prowadzone są trzy grupy zainteresowań:

•                     naprawa starych motocykli znajdujących się w pracowni szkolnej. Opiekun Piotr Łogin

•                     naprawa samochodów osobowych. Opiekun Wojciech Prajzner

•                     uruchomienie i renowacja gokartów szkolnych. Opiekun Grzegorz Góral

Wszelkie informacje dla uczniów odnośnie terminów spotkań będą dostępne na stronie internetowej szkoły oraz w gablocie  na korytarzu w budynku 99 przy sali nr 10.

 • 20171218_121138
 • 20171218_121204
 • 20171219_091319
 • 20171219_091328

Grupa zajmująca się motocyklami podjęła się renowacji motocykla WFM. Na dzień dzisiejszy motocykl został rozkręcony, trwa weryfikacja części i przygotowanie do lakierowania.

Grupa pod opieką Pana Prajznera zajmuje się bieżącą diagnostyką i naprawą samochodów osobowych. Podczas zajęć uczniowie wykonali pracę polegającą na sprawdzeniu stanu zawieszenia i wymianie uszkodzonych elementów.

Drugą tematyką podjętą na zajęciach była diagnostyka układu poduszki powietrznej. Stwierdzono przerwę w obwodzie taśmy poduszki kierowcy. Uszkodzony element wymieniono.

Uczniowie zajmujący się gokartami rozkręcili całość, przedłużyli ramę i wykonali mocowanie silnika. Ponadto zweryfikowano stan silnika. Stwierdzono uszkodzenie koła napędzającego pompę oleju, uszczelniacza zaworowego. Przy okazji wymiany uszczelniacza zdecydowano przeprowadzić kompletny remont głowicy.

MISTRZ TECHNIKI I MOTORYZACJI

Do wzięcia udziału w konkursie zapraszamy wszystkich uczniów uczęszczających do CKZiU Nr 1 w Przemyślu, do klas Technikum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej na kierunkach samochodowych, mechanicznych i mechatronicznych.

Zgłoszenia do wzięcia udziału w konkursie składa wychowawca klasy w formie listy chętnych przewodniczącemu komisji konkursowej - mgr inż. Wojciech Dudzik – budynek CKP.

Ostateczny termin zgłaszania uczestników upływa w dniu 18 grudnia 2017r.

REGULAMIN I PRZYKŁADOWE ZADANIA

Renowacja gokarta na kółku motoryzacyjnym

W ramach działalności kółka motoryzacyjnego, rozpoczęliśmy renowację jednego z dwóch gokartów. Tego zadania podjęli się uczniowie klasy I technikum pojazdów samochodowych. Gokart, którym będziemy się zajmować został wykonany w ramach pracy dyplomowej, przez uczniów technikum pod koniec lat 90. Podstawę gokarta stanowi gotowa rama. Sercem pojazdu jest silnik z motocykla WSK 125 cm3  trzystopniową przekładnią napędzającą sztywną tylną oś. Gokarta wyposażono w tarczowy układ hamulcowy, w którym elementem wykonawczym jest zacisk fabrycznie montowany w motocyklach marki MZ produkowanych do końca lat 80. Zastosowane podzespoły z popularnych motocykli gwarantują, że wszystkie części niezbędne do renowacji będą łatwo dostępne.

 • 1344
 • 1346
 • 1347
 • 1350 2

Czytaj więcej: Renowacja gokarta na kółku motoryzacyjnym

Kółko motoryzacyjne

W Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 1 w Przemyślu prowadzone jest Koło Motoryzacyjne, które powstało z początkiem roku szkolnego 2014/2015. Zrzesza przede wszystkim uczniów Technikum Pojazdów Samochodowych. Podstawowym celem Koła jest aktywne pogłębianie wiedzy zdobytej przez uczniów na zajęciach lekcyjnych na temat motoryzacji i współczesnych kierunków jej rozwoju oraz zastosowanie jej w praktyce. Członkowie Koła Naukowego zajmują się problemami związanymi z diagnostyką, naprawą oraz obsługą pojazdów samochodowych. Efekty pracy Koła to kształcenie praktycznych umiejętności uczniów zgodnie z ich zainteresowaniami, poznawanie aktualnych rozwiązań konstrukcyjnych w technice samochodów oraz nowoczesnych metod diagnostyki. Spotkania odbywają się we wtorki po zajęciach szkolnych. Opiekunem Koła jest mgr inż. Wojciech Prajzner, pod którego kierunkiem młodzież ma możliwość samodzielnego poszerzania wiedzy i umiejętności w zakresie wykraczającym poza program szkolny.

Partnerzy