LOGOWANIE

            

slide

CKZiU Nr 1

CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO NR 1 W PRZEMYŚLU powstało z połączenia trzech szkół: Zespołu Szkół Mechanicznych i Drzewnych, Zespołu Szkół Informatycznych i Mechatronicznych oraz Centrum Kształcenia Praktycznego....

slide

PRAKTYKA

Zdobywaj doświadczenie w firmach i zakładach produkcyjnych ...

slide

ZDOBĄDŹ ZAWÓD

Zdobądź ciekawy zawód i zostań liderem na rynku pracy ...

CKZiU Nr1

Olimpiada "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych" edycja 2018/2019

W dniu 27.11.2018 r. już po raz piąty młodzież naszej szkoły pod opieką p. Elżbiety Ams wzięła udział w I etapie  ogólnopolskiej olimpiady wiedzy skierowanej do uczniów szkół ponadpodstawowych „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.

Olimpiada "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych" towarzyszy projektowi edukacyjnemu "Lekcje z ZUS". Są to 4 lekcje, na których nauczyciele przekazują podstawową wiedzę w zakresie ubezpieczeń społecznych. Uczniowie uczą się czym jest system ubezpieczeń społecznych, jaka jest historia ubezpieczeń społecznych, jakie przysługują świadczenia osobom ubezpieczonym, jak wygląda polski system emerytalny, wreszcie, jakie są zobowiązania przedsiębiorców w ramach systemu ubezpieczeń społecznych, ale też jakie przedsiębiorcy mają prawa. Wiedza zdobyta na lekcjach ma budować świadomość wśród młodych ludzi w zakresie ubezpieczeń  społecznych.

„Lekcje z ZUS” kształtują świadomość młodzieży, uczą przy tym by być wzajemnie odpowiedzialnym wobec osób, które przynależą do innych pokoleń (zasady solidaryzmu społecznego), a ponadto dają praktyczną wiedzę przyszłym przedsiębiorcom.

Najlepsi  uczniowie w zależności od zajętego miejsca w olimpiadzie mogą otrzymać laptopy, tablety czy elektroniczne czytniki. Laureaci olimpiady mogą mieć łatwiejszy start na studia. Są też dodatkowe korzyści. Laureaci, zwycięzcy olimpiady mogą otrzymać dodatkowe punkty na kierunkowe studia, na niektórych uczelniach. Niektóre już nawet przyznają indeksy.

W wyniku konkursu najwyższą liczbę punktów uzyskali uczniowie kl. III Tl: Edyta Wojciechowska, Filip Kap  i Gabriela Fijałkiewicz.

Naszym uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Projekt objął honorowym patronatem Minister Edukacji Narodowej oraz Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

  • IMG_20181127_101051
  • IMG_20181127_101110
  • IMG_20181127_101126
  • IMG_20181127_101145

Partnerzy