LOGOWANIE

            

slide

CKZiU Nr 1

CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO NR 1 W PRZEMYŚLU powstało z połączenia trzech szkół: Zespołu Szkół Mechanicznych i Drzewnych, Zespołu Szkół Informatycznych i Mechatronicznych oraz Centrum Kształcenia Praktycznego....

slide

PRAKTYKA

Zdobywaj doświadczenie w firmach i zakładach produkcyjnych ...

slide

ZDOBĄDŹ ZAWÓD

Zdobądź ciekawy zawód i zostań liderem na rynku pracy ...

CKZiU Nr1

Wycieczka dydaktyczna

W dniu 30 października 2018 roku uczniowie IV klasy technik pojazdów samochodowych udali się  na wycieczkę dydaktyczna do firm rzeszowskich takich jak Inter Cars  i Terminal CARGO. Ponadto uczestnicy wyjazdu brali udział po raz pierwszy w giełdzie pracy "WYSTARTUJ Z NAMI"  oraz zwiedzili Podkarpacki Park Naukowo Technologiczny Aeropolis. 

W firmie Inter Cars,  zajmującej się sprzedażą części motoryzacyjnym,  uczestnicy zwiedzili magazyn wysokiego składowania z przenośnikami rolkowymi, poznali systemy zarządzania dostawami towaru do klienta a także organizacje pracy w tak dużym magazynie.

W następnym punkcie programu wycieczki uczniowie  zapoznali się  ze strefą towarową Portu Lotniczego Rzeszów - Jasionka, poznali procedurę  odpraw  towarów i  zobaczyli najnowocześniejszy  w Polsce sprzęt do prześwietlania nadawanych paczek. Zostali także zapoznani  z charakterystyką przewozów Cargo oraz  przestrzenią magazynową Terminala CARGO, zarządzaną przez grupę TSL.

Uczestnicy wyjazdu wzięli udział w giełdzie pracy zorganizowanej  w Zespole Szkół Mechanicznych w Rzeszowie, gdzie czekały na Nich m.in.: prezentacje i stoiska 18 firm z Rzeszowa i regionu, rozmowy kwalifikacyjne z pracodawcami oraz warsztaty w czterech blokach tematycznych. Podkarpackie Wystartuj z nami to impreza, na której warto się pojawić i na pewno tam się zjawimy w kolejnej edycji. 

Dodatkową atrakcją  dla uczniów  była możliwość zwiedzania  Podkarpackiego  Parku  Naukowo Technologiczny Aeropolis, Laboratorium Materiałoznawstwa i Prototypowania Aeropolis. Zostały nam przedstawione proinnowacyjne komercyjne usługi Laboratorium Materiałoznawstwa i Prototypowania Aeropolis. W skład Laboratorium Materiałoznawstwa i Prototypowania Aeropolis wchodzą: Pracownia Badań Starzeniowych, Pracownia Szybkiego Prototypowania, Pracownia Metalograficzna, Pracownia Charakterystyki Materiałów. Zwiedziliśmy również pomieszczenia z komorą klimatyczną oraz drukarkami 3D.

Chcemy jednocześnie serdecznie podziękować wszystkim osobom, które umożliwiły nam zwiedzanie w/w firm a także podzieliły się praktyczną wiedzą.

Wyjazd zorganizował Rafał Hajduk i Wioletta Tomaszewska-Górecka.

  • IMG-0782f0c0764857d8fab8705c65e649ef-V
  • IMG-78a66387e55d214cc88359dca239b679-V
  • IMG-7bbcd2066a7ecfb5fa661985facb051c-V
  • IMG-a215210e898f195a680b8414c3373616-V

Partnerzy