LOGOWANIE

            

slide

CKZiU Nr 1

CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO NR 1 W PRZEMYŚLU powstało z połączenia trzech szkół: Zespołu Szkół Mechanicznych i Drzewnych, Zespołu Szkół Informatycznych i Mechatronicznych oraz Centrum Kształcenia Praktycznego....

slide

PRAKTYKA

Zdobywaj doświadczenie w firmach i zakładach produkcyjnych ...

slide

ZDOBĄDŹ ZAWÓD

Zdobądź ciekawy zawód i zostań liderem na rynku pracy ...

CKZiU Nr1

XIX edycja Olimpiady Techniki Samochodowej

17 marca w budynku Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej, odbył się półfinał XIX edycji Olimpiady Techniki Samochodowej, organizowanej pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej przez Wydawnictwo Komunikacji i Łączności oraz Redakcję miesięcznika Auto Moto Serwis. Tegoroczna edycja cieszyła się po raz kolejny ogromnym zainteresowaniem. Łącznie w XIX edycji zgłoszonych było ponad 440 uczniów z całej Polski.

W tym prestiżowym wydarzeniu nie zabrakło również reprezentacji naszej szkoły.

  • 20180317_105909
  • 20180317_111420
  • 20180317_130647
  • 20180317_130741

W Olimpiadzie o zasięgu ogólnopolskim wzięli udział uczniowie klasy trzeciej technikum samochodowego: Łukasz Kowalski i Damian Warzocha. Uczniowie mieli do rozwiązania test składający się z 40 pytań, obejmujących wiedzę z zakresu: podstaw konstrukcji maszyn, budowy pojazdów samochodowych, diagnozowania i naprawy zespołów oraz układów pojazdów samochodowych, umiejętności posługiwania się narzędziami i przyrządami, bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochrony środowiska. Celem Olimpiady było upowszechnianie i pogłębianie wiedzy z zakresu techniki samochodowej oraz rywalizacja pomiędzy szkołami. Do ścisłego finału, zgodnie z regulaminem Olimpiady, awansować może 10 najlepszych uczniów. W tym roku awansowało 13 najlepszych uczniów z wynikami z przedziału 55 do 47 pkt.

Nasi uczniowie uzyskali następujące wyniki:

Łukasz Kowalski - 32 pkt;
Damian Warzocha - 31 pkt

Punkty uzyskane w wyniku rywalizacji nie zapewniły miejsca w finale, ale uplasowały naszych uczniów powyżej średniej wszystkich uczestników biorących udział w zmaganiach, co również zasługuje na uznanie i pochwałę.

Po zakończeniu rywalizacji uczniowie mieli możliwość zwiedzenia pracowni i laboratoriów Politechniki Warszawskiej, która tradycyjnie gościła uczestników półfinału.

Partnerzy