LOGOWANIE

            

slide

CKZiU Nr 1

CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO NR 1 W PRZEMYŚLU powstało z połączenia trzech szkół: Zespołu Szkół Mechanicznych i Drzewnych, Zespołu Szkół Informatycznych i Mechatronicznych oraz Centrum Kształcenia Praktycznego....

slide

PRAKTYKA

Zdobywaj doświadczenie w firmach i zakładach produkcyjnych ...

slide

ZDOBĄDŹ ZAWÓD

Zdobądź ciekawy zawód i zostań liderem na rynku pracy ...

CKZiU Nr1

Wycieczka szkoleniowa klas naszej szkoły

12 października uczniowie zawodów mechanicznych naszej szkoły wyjechali na wycieczkę szkoleniową do rzeszowskich firm: Akces-Med., Unitrex oraz Reh4Mat.

Podczas zwiedzania zakładu Akces-Med, uczniowie mogli zapoznać się z procesem technologicznym i produkcyjnym produktów, branży rehabilitacyjnej takich jak: urządzenia do pionizacji i usprawniania ruchowego osób niepełnosprawnych, foteliki rehabilitacyjne, urządzenia wielofunkcyjne, wózki specjalne. Firma Akces-Med jest najbardziej rozpoznawalnym producentem wyrobów ortopedycznych w Polsce. Produkty tej firmy można znaleźć w blisko 50 krajach na całym świecie: od Nowej Zelandii po Chile. Znajdują się one w prywatnych domach, szpitalach, centrach rehabilitacji oraz zakładach opieki.

Kolejnym zakładem był Unitrex, który produkuje: w dziedzinie przetwórstwa tworzyw sztucznychopakowania plastikowe, elementy przeznaczone dla górnictwa węgla kamiennego, podzespoły do produkcji sprzętu oświetleniowego, redukcje hydrauliczne. W dziedzinie obróbki metali: elementy przeznaczone do sprzętu rehabilitacyjnego, elementy dla: motoryzacji, elektro-mechaniki, sprzętu oświetleniowego.

  • 20171012_094145
  • 20171012_102409
  • 20171012_103039
  • 20171012_103641

Ostatnim zwiedzanym zakładem był Reh4Mat, którego produkcja opiera się na wytwarzaniu wszelkiego rodzaju ortez.

Wycieczka uczniów była jednym z etapów współpracy, która została nawiązana z w/w firmą i zakładami a kolejnym jej elementem będą praktyki szkolne, które 6 listopada w Akces-Med i Unitrex w Rzeszowie rozpoczną uczniowie klas trzecich technikum branży mechanicznej i samochodowej.

Wycieczkę zorganizowali: Piotr Łogin, Wojciech Prajzner i ks. Łukasz Pałacki.

Partnerzy