LOGOWANIE

            

slide

CKZiU Nr 1

CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO NR 1 W PRZEMYŚLU powstało z połączenia trzech szkół: Zespołu Szkół Mechanicznych i Drzewnych, Zespołu Szkół Informatycznych i Mechatronicznych oraz Centrum Kształcenia Praktycznego....

slide

PRAKTYKA

Zdobywaj doświadczenie w firmach i zakładach produkcyjnych ...

slide

ZDOBĄDŹ ZAWÓD

Zdobądź ciekawy zawód i zostań liderem na rynku pracy ...

CKZiU Nr1

Pielgrzymka klas IV Ts, IV Tmo i Tb 27.09.2017

27 września uczniowie klas IV Ts, IV Tmo i Tb  udali się na pielgrzymkę na Jasną Górę. Celem wspólnego pielgrzymowania była modlitwa dziękczynna za naukę a także prośba o szczęśliwe zdanie egzaminów maturalnych. Po odsłonięciu cudownego obrazu Matki Bożej Częstochowskiej wszyscy uczniowie uczestniczyli we Mszy świętej w jasnogórskiej kaplicy. Po jej ukończeniu był czas na zwiedzanie kompleksu klasztornego a następnie odprawiona została droga krzyżowa na wałach jasnogórskich, wejście na wieżę i zakup pamiątek.

  • 20170927_062956
  • 20170927_075135
  • 20170927_075516
  • 20170927_080117

Kolejnym etapem pielgrzymki było sanktuarium Bożego miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach a tam konferencja ascetyczna wygłoszona w bazylice Bożego Miłosierdzia, wspólnie odmówiona koronka i nawiedzenie z krótką modlitwą kaplic narodowych. Następnie nawiedziliśmy kaplicę klasztorną św. s. Faustyny i jej relikwie z chwilą na osobistą adorację najświętszego sakramentu, wypisaniem próśb i intencji. Drugą częścią pobytu w Łagiewnikach było przejście do Centrum Jana Pawła II, nawiedzenie kościoła oraz kaplic w dolnej jego części i wspólna modlitwa. Na zakończenie pobytu w Krakowie udaliśmy się do centrum miasta, gdzie była możliwość zwiedzania i odpoczynku.

Pielgrzymkę przygotowali i prowadzili: wychowawcy p. Ewa Morawska i Krzysztof Książek oraz katecheci ks. Piotr Czarniecki i ks. Łukasz Pałacki.

Partnerzy