LOGOWANIE

            

slide

CKZiU Nr 1

CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO NR 1 W PRZEMYŚLU powstało z połączenia trzech szkół: Zespołu Szkół Mechanicznych i Drzewnych, Zespołu Szkół Informatycznych i Mechatronicznych oraz Centrum Kształcenia Praktycznego....

slide

PRAKTYKA

Zdobywaj doświadczenie w firmach i zakładach produkcyjnych ...

slide

ZDOBĄDŹ ZAWÓD

Zdobądź ciekawy zawód i zostań liderem na rynku pracy ...

CKZiU Nr1

Wizyta w Colorlandzie, OPTeam, G2A Arena

W dniu 14 września uczniowie klasy  3tli i 4tli uczący się w zawodzie technik informatyk pod opieką  ks. Ł. Pałackiego i R. Hano i wybrali się do zakładów produkcyjnych w Jasionce k/ Rzeszowa.

Pierwszym etapem wycieczki było zwiedzanie zakładu Colorland,  który zajmuje się drukiem cyfrowym. Uczniowie zapoznali się z kolejnymi etapami produkcji wyrobów takich jak fotoksiązki i kalendarze, poznali różnorodność stanowisk pracy w przedsiębiorstwie oraz zasady funkcjonowania maszyn i urządzeń i ich rolę w procesach produkcji.

Kolejnym zakładem, który zwiedziliśmy i zostaliśmy  zapoznani z jego działalnością był zakład  OPTeam  działający na polskim rynku IT od 1988 roku. OPTeam jest zakładem, który dostarcza profesjonalne rozwiązania i usługi informatyczne dla przedsiębiorstw, instytucji publicznych i uczelni wyższych. Wdraża i integruje rozwiązania IT dedykowane dla takich sektorów rynku jak: przemysł, energetyka, budownictwo, handel i usługi, administracja publiczna, medycyna i szkolnictwo wyższe. Buduje m.in. sieci (LAN, WAN, systemy teletransmisyjne), wdraża zaawansowane rozwiązania dla bezpieczeństwa danych (backup, archiwizacja, macierze), a także realizuje ośrodki przetwarzania danych.

  • DSC_0003
  • DSC_0005
  • DSC_0008
  • DSC_0011

Następnie  udaliśmy się do G2A Arena, które zwiedziliśmy i zapoznaliśmy się z jej infrastrukturą.

G2A Arena to Centrum Wystawienniczo- Kongresowe Województwa Podkarpackiego w Jasionce. Jest obecnie najnowocześniejszym obiektem biznesowym zlokalizowanym na terenie województwa podkarpackiego.  Jest obiektem wielofunkcyjnym – część wystawiennicza i kongresowa mogą funkcjonować niezależnie względem siebie lub łączyć się w jedną przestrzeń wystawienniczo-kongresową, stanowiącą całość.

Przez wszystkich przedstawicieli zakładów: COLORLAND, OPTeam i G2A Arena  zostaliśmy bardzo serdecznie przyjęci i wzbogaceni o nową wiedzę za co bardzo dziękujemy.

Partnerzy