LOGOWANIE

            

slide

CKZiU Nr 1

CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO NR 1 W PRZEMYŚLU powstało z połączenia trzech szkół: Zespołu Szkół Mechanicznych i Drzewnych, Zespołu Szkół Informatycznych i Mechatronicznych oraz Centrum Kształcenia Praktycznego....

slide

PRAKTYKA

Zdobywaj doświadczenie w firmach i zakładach produkcyjnych ...

slide

ZDOBĄDŹ ZAWÓD

Zdobądź ciekawy zawód i zostań liderem na rynku pracy ...

CKZiU Nr1

Konkursy z języka niemieckiego

W środę 29 marca 2017 roku odbyła się XVIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego Sprachdoktor. Wzięło w niej udział 6 tys. uczestników z 316 szkół,  a z województwa podkarpackiego 370 uczniów.

Z naszej szkoły udział w konkursie wzięło 14 uczniów: Adrian Igras, Paulina Behen, Oskar Tomków, Arkadiusz Siemaszkiewicz, Daniel Koterbicki, Jakub Sowa, Wojciech Mołoń, Damian Warzocha, Marcin Tropiło, Dariusz Badowicz, Adrian Wołosz, Gracjan Grabowski, Patryk Winiarski i Damian Gloc.

Konkurs jest organizowany w ramach projektu edukacyjnego Łowimy Talenty, który jest formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży. Miał on formę testu wielokrotnego wyboru, a materiał językowy ujęty w teście uwzględniał wymagania określone obowiązującymi programami nauczania.

Oto wyniki naszych uczniów: dyplom uznania otrzymał Adrian Igras za uzyskanie najlepszego wyniku w klasach pierwszych (34 miejsce w woj. podkarpackim), dyplom uznania dla Jakuba Sowy za uzyskanie najlepszego wyniku w klasach drugich (64 miejsce w woj. podkarpackim) oraz dyplom uznania dla Adriana Wołosza za uzyskanie najlepszego wyniku w klasach trzecich (16 miejsce w woj. podkarpackim). Pozostali uczniowie otrzymali dyplomy za udział w konkursie.

Wszystkim naszym uczniom dziękujemy za udział w konkursie Sprachdoktor 2017 i życzymy im dalszych sukcesów z językiem niemieckim oraz osiągania coraz lepszych wyników w szkole dzięki utrwalaniu, poszerzaniu i porównaniu swojej wiedzy w skali ogólnopolskiej.

 

  • 20170613_105544
  • 20170613_105558
  • 20170613_105659
  • 20170613_105733

6 czerwca 2017 roku odbył się Szkolny Konkurs Języka Niemieckiego dla uczniów technikum. Była to już VI edycja. Podczas konkursu uczniowie musieli wykazać się znajomością j. niemieckiego z zakresu zagadnień gramatyczno-leksykalnych oraz rozumienia tekstu pisanego.

Oto wyniki konkursu:

I.              Kamil Litwin III Tme

II.            Łukasz Wajda IITme

III.           Paulina Repich IIITmo

Pozostali uczestnicy: Bartosz Popiel, Mateusz Wiśniowski, Adrian Pękalski, Daniel Koterbicki i Maciej Wiśniowski.

Udział uczniów w konkursie i dobry poziom przygotowania świadczy o tym, że język niemiecki w dalszym ciągu cieszy się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży oraz koniecznością władania w dniu dzisiejszym co najmniej dwoma językami obcymi na poziomie podstawowym.

Partnerzy